Телеканал "РТБ"

Форма входу

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 203

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 21.06.2024, 19:10
Вітаю Вас Гість
Про школу | Реєстрація | Вхід | RSS
м. Рівне, вул. Грушевського 81, НВК № 12

ШКОЛА БОЙОВОГО ГОПАКА

Берестечко 2013

Берестечко 2013
Упродовж чотирьох днів, з 4 по 7 липня цього року у польових умовах, поблизу школи села Пляшева Радивилівського району Рівненської області малі гопаківці навчалася основам туризму, Бойового Гопака та детальніше знайомилися з історією козацтва і культурою українського народу. Кожен день був максимально насиченим і цікавим. Козачата відвідали музей, де їм провели екскурсію і розповіли про перебіг битви.
   У неділю, 7 липня, на славетному полі Берестецької у бою «Лава-на-лаву» зійшлося півсотні справжніх козаків та малечі, бо як кажуть у народі «той не козак, хто в лаві не стояв».
   Сходження відбувалися в повний контакт. Між сходженнями проводилися змагання в боротьбі «навхрест» та на поясах. У запеклій боротьбі перемогу отримала лава, основу якої склали представники козацького табору «Гайдамаки» з Рівного.
   На теренах західних областей це перші змагання лава-на-лаву за такими правилами.
   У той же час, козацькі організації, присутні на відзначенні 362-ї річниці битви під Берестечком, прийняли рішення проводити такі бої на тому ж місці кожного року в останню неділю червня. Це відбуватиметься в рамках вишколу і вшанування пам’яті воїнів, що полягли тут у червні 1651 року.
   Організатором цього видовищного дійства стала обласна федерація Бойового Гопака спільно з федерацією «Спасу» та за підтримки Рівненського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Змагання «лава-на-лаву» стали завершальним етапом навчально-вишкільного табору «Джура-2013», який проводився з 4 по 7 липня на полі Берестецької битви, в селі Пляшева.